Narcos Dizisi Sahneleri Canlandırma – Pablo Escobar Olmak

Orta Amerika seyahatimin sonunda İspanyolca öğrenmek için 2 ay Medellin şehrinde yaşadım. Şehir Pablo Escobar ile anıldığı kadar ünlü heykeltraş Botero’nun da şehri. Medellin şehrine aynı zamanda hep bahar olan ikliminden dolayı Sonsuz Baharın Şehri de deniyor.  İspanyolca okulunda okuduğum sürece her gün farkında olmadan Narcos Dizisi’nin çekildiği yerlerden geçiyormuşum ve bir gün diziyi seyrederken önünden geçtiğim bir barı fark ettim ve böyle esprili bir fotoğraf serisi aklıma geldi. Tabii dizinin bazı bölümleri Medellin’in en tehlikeli sokaklarında çekilmişti ve girmek Kolombiyalılar için bile zordu. Medellin’de tanıştığım yargıç bir arkadaşla beraber bu bölgelere girdik. Hatta 2 kere bu sokaklarda bıçaklanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldım. Bu küçük projenin dışında Medellin’in arka sokaklarına girmemi gerektiren bir projem daha vardı ve aslında o dönemde bu olaylar başıma geldi. Her neyse hala yaşıyorum. 🙂 Fotoğraf çekerken Pablo Escobar’ın ortağı Gustavo Gaviria oynaması için parkta yaşayan evsiz bir amca da bize katıldı. Umarım hoşunuza gider. Gezilerimi instagram hesabımdan da takip edebilirsiniz.

Narcos Dizisi Canlandırma 🙂

Pablo Escobar Olmak

Simon Bolivar Parkı

Pablo Escobar’ın Mezarında

Bolivar Parkı’ndaki Evsiz Amca Gustavo Gaviria’yı Oynadı

Gustavo ile Koyu Sohbetler

La Polonesa’dan Dondurma Almayı Unutmadık

Evsiz Amcadan Oscarlık Performanslar

Being Pablo Escobar

Başkanlık Sarayı Bogota

Escobar’ın Kaçakçılık Yaptığı ilk Araba ve Sinatra’nın Hediyesi Jetski

Medellin Karteli’nin 2. ismi Roberto Escobar ve Ben

Medellin şehrinde yaptığım Escobar turu ve Pablo Escobar hakkında ilginç bilgileri bloğumdaki Pablo Escobar Kimdir? yazısından okuyabilirsiniz.

Fotoğraf çekimlerini genel olarak Medellin şehrinde gerçekleştirdik. Birkaç fotoğraf da Bogota’da çekildi. Fotoğrafları twitter’da yaptığım flood’dan alıntıladım. Bu linklere tıklayarak twitter hesabımı da takip edebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflar Narcos Dizisi’nden alınmıştır. Cep Telefonu ekranından yaptığım screen shotlardır.  Fotoğraftakiler Pablo Escobar değil yine Narcos Dizisi’nde Escobar’ı oynayan Brezilyalı aktör Wagner Moura‘ya aittir. Bir dahaki Kolombiya seyahatimde Cali’den fotoğraflarla görüşmek üzere.

Orta Amerika’dan başka bir macerama göz atmak isterseniz Zamanı Durduran Tarikat Meksika Mennonitleri yazım yayında.

3 Yorum

  1. Butun seyahatnamelerinizi okudum ve cok etkilendim.Bir de Catay(@thecatay )’in Reportare’deki Hindistan gezisinden etkilenmistim hala da aklima gelir.geziyi Pablo Escobar’la hele Narcos’la suslemeniz diziyi seyredenlerde mutlaka iz birakmistir bende oldugu gibi.Uzak-Dogu seyahatiniz de fevkalade,kiskanarak okudum ve gipta ettim.Cesur adamsin vesselam :))
    Butun bu guzellikleri samimi ve detayli bir sekilde bizlerle paylastiginiz icin cok tesekkur ediyorum.
    Sevgilerimle.Dr.Dt.Suat Erce

  2. Çok güzel. Bugün gördüm Escobar karelerini. Aralık-Şubat İspanyolca için Guatemala sonrasında Şubat-Mayıs Kolombiya’da olacağım. Kolombiya planımda sizin yaptığınızın benzeri vardı ama artık anlamı kalmadı 🙁 Sizinki süper olmuş.

Yorum Bırakın